Anlayarak Hızlı Okuma

Anlayarak Hızlı Okuma

ANLAYARAK HIZLI OKUMA

Kitap okumanın ne demek olduğunu ne kadar değerli olduğunu bilen bir insan için, hızlı okumanın da neden gerekli ne kadar önemli olduğu bellidir. Çünkü kitap okuyan bir insan, sürekli bir şeyler öğrenme ve kendini geliştirmenin peşindedir. O, sürekli ve hızlı bir şekilde gerekli bilgilere ulaşmak ve kendini geliştirmek ister. Günümüz dünyasında bilim ve tekniğin hızla gelişmesi, insanların işlerini kolaylaştırıyor gibi görünse de günümüzde değişen şartları insanın üzerindeki yükü, yükün niteliğini değiştirerek artırmaktadır. Bundan dolayı da insanoğlu, az zamanda çok iş başarmak zorunda kalmaktadır. Okunması gereken yazıların çokluğu, zamanın azlığı insanları daha hızlı okuyabilmek için bilimsel araştırmalar yapmaya yönlendirmiştir. Okuma hızı, bilimsel yöntemle artırılabilir. Çünkü okuma hızı üzerinde çalışma yapılırsa elde edilecek bir yetenektir. Hızlı okuma, sonradan kazanılan davranışlar arasında yerini almaktadır. Hızlı okuma kişilerin çabukluk, kavrama ve öğrenme becerilerini geliştirerek, daha önceki okuma süresi ile  kıyaslarsak, dakikada okudukları kelime sayısını ve anlama düzeylerini artırmaları demektir.

Temel anlamda hızlı okuma sonradan edinilebilen bir beceri olduğundan dolayı, aslında bir alışkanlığın  değişimidir. Her alışkanlığın değişe bilmesi için bir süre gerekmektedir. Hızlı okumada bu süre en fazla 1 aydır. Doğru, sıralı ve koordineli yapılan göz egzersizleri ile rahatlıkla 30 günde hızlı okumaya geçilebilir. Online hızlı okuma olarak sizler için hazırladığımız 30 kurstan oluşan eğitimimizde kullandığımız teknikler, bireyin yaşına ve grubuna göre özel hazırlanmış ders kursları, seviyeler ve metinler ile hızlı okuma artık çok kolay bir hal almıştır. 

Günümüzde hızlı okuma adı altında birçok eğitim materyalleri ve kitaplar bulunmaktadır. Online hızlı okuma, geliştirdiği özel uygulamalar ile sizlere koordineli bir eğitim sunmaktadır. Her eğitim grubunun seviyeleri, hızları, metinlerin seviyeleri ve kelimelerin seviyeleri sizlere özel hazırlanmıştır. Web üzerinden yaptığınız her antrenman sistem tarafından kaydedilir. Gelişiminizi sizler için raporlar. Eğitimin sonunda takistoskop gelişiminizi, okuma hızı gelişiminizi ve anlama oranının gelişimini görebilirsiniz.

Sizde bu eşsiz deneyimi edinmek için eğitim gruplarını inceleyerek kendinize en uygun eğitim grubundan sisteme üye olun ve anlayarak hızlı okumaya başlayın.